Koszty posiadania kompostera elektrycznego · 2026
Cena zakupu to dopiero początek. Kompostery elektryczne mogą generować stałe koszty związane z energią elektryczną, filtrami z węgla aktywnego, materiałami eksploatacyjnymi, subskrypcjami, usługami odbioru i konserwacją.
Ten przewodnik porównuje modele posiadania GEME Terra 2, GEME Pro, Lomi 3, Mill i Reencle, w tym kwestię, którą wielu kupujących pomija: co jeszcze trzeba dokupować po otrzymaniu urządzenia?
Ma to znaczenie, ponieważ niższa cena przy kasie może stać się mniej atrakcyjna, jeśli normalne użytkowanie zależy od wymiany węgla, cyklicznych uzupełnień lub usług.

Krótka odpowiedź: Ile naprawdę kosztuje posiadanie kompostera elektrycznego?
Nie ma jednej rocznej kwoty, ponieważ urządzenia te wykorzystują różne procesy i modele kosztów cyklicznych.
Sprawdź sześć kategorii:
- cena zakupu;
- energia elektryczna;
- wymienne filtry z węgla aktywnego;
- obowiązkowe materiały eksploatacyjne;
- obowiązkowe subskrypcje lub usługi;
- konserwacja i naprawa.
W przypadku GEME energia elektryczna jest głównym przewidywalnym kosztem eksploatacji. Terra 2 i GEME Pro nie wymagają planowej wymiany jednorazowych filtrów zapachowych z węgla aktywnego ani obowiązkowej miesięcznej subskrypcji do normalnego użytkowania.
Jednocześnie nie należy opisywać GEME jako urządzenia bez żadnych kosztów eksploatacji. Terra 2 zużywa średnio około 1,5 kWh/dobę, a GEME Pro około 1,85 kWh/dobę. Rzeczywiste zużycie energii może zależeć od rodzaju przetwarzanych odpadów i wilgotności otoczenia.
1. Co wlicza się do kosztów posiadania kompostera elektrycznego?
Przydatne porównanie oddziela początkowy zakup od kosztów cyklicznych.
Całkowity koszt posiadania
Cena zakupu + energia elektryczna + obowiązkowe filtry + obowiązkowe materiały eksploatacyjne + obowiązkowe subskrypcje + znane koszty konserwacji = całkowity koszt posiadaniaOpcjonalne usługi należy przedstawić oddzielnie. Program odbioru może być wartościowy, ale nie powinien być prezentowany jako obowiązkowy koszt urządzenia, jeśli działa ono prawidłowo bez niego.
To samo dotyczy opcjonalnych produktów wspierających procesy mikrobiologiczne, przedłużonych gwarancji i subskrypcji zwiększających wygodę użytkowania.
Przed zakupem zapoznaj się również z 11 rzeczami, które należy rozważyć przed zakupem domowego kompostera.
2. Dlaczego koszty cykliczne mają większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać
Wielu kupujących porównuje kompostery elektryczne wyłącznie na podstawie ceny widniejącej na etykiecie. Pomija to część modelu posiadania.
Koszty cykliczne mogą obejmować:
- filtry z węgla aktywnego;
- uzupełnienia z węgla drzewnego;
- autorskie kapsułki;
- plany członkostwa;
- usługi odbioru lub przetwarzania;
- wymienne materiały filtracyjne;
- oraz energię elektryczną.
Element wymiany o wartości 30 lub 60 USD może nie wydawać się istotny w izolacji. Obraz się zmienia, gdy taki zakup powtarza się co kilka miesięcy przez trzy lub pięć lat.
Przydatne pytanie zakupowe: „Czego będę musiał dokupować, aby to urządzenie działało prawidłowo?”
Dlatego właśnie urządzenie opisane jako „bezsubskrypcyjne” nadal może wiązać się z kosztami cyklicznymi. Filtry i inne rutynowe materiały eksploatacyjne mają znaczenie nawet wtedy, gdy nie jest wymagane miesięczne członkostwo.
3. O ile wzrasta koszt energii elektrycznej?
Oblicz energię elektryczną na podstawie zużycia w kWh, a nie mocy szczytowej.
Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej poinformowała, że średnia dla gospodarstw domowych w czerwcu 2026 roku wyniosła 18,34¢/kWh.
Używając tej stawki wyłącznie jako przykładu porównawczego:
| Produkt | Wskaźnik zużycia energii | Przybliżone roczne zużycie energii | Przybliżony roczny koszt |
|---|---|---|---|
| GEME Terra 2 | ~1,5 kWh/dobę Średnio 60 W · szczytowo 360 W |
~547,5 kWh | ~100,41 USD/rok |
| GEME Pro | ~1,85 kWh/dobę Średnio 60 W · szczytowo 500 W |
~675,25 kWh | ~123,84 USD/rok |
| Mill | Typowe średnie zużycie ~0,7 kWh/dobę | ~255,5 kWh | ~46,86 USD/rok |
| Reencle Prime | 1,25 kWh/dobę | ~456,25 kWh | ~83,68 USD/rok |
| Reencle Gravity / Gravity Pro | 1,13 kWh/dobę | ~412,45 kWh | ~75,64 USD/rok |
| Lomi 3 Express | ~1,0 kWh/cykl | 365 kWh przy codziennym użytkowaniu | ~66,94 USD/rok przy codziennym użytkowaniu |
| Lomi 3 Grow | ~1,1 kWh/cykl | ~401,5 kWh przy codziennym użytkowaniu | ~73,64 USD/rok przy codziennym użytkowaniu |
Nie zmieniaj tego w proste zestawienie energochłonności
GEME i Reencle utrzymują ciągłe środowisko mikrobiologiczne. Mill suszy i mieli żywność. Lomi działa w oddzielnych cyklach partii. Wydajność, produkty i model pracy są inne, więc energia elektryczna stanowi tylko część porównania.
Szczegółową analizę zużycia energii znajdziesz w Koszcie energii elektrycznej kompostera elektrycznego.
4. Filtry zamienne: Różnice w modelach posiadania
W przypadku urządzeń do przetwarzania odpadów spożywczych w pomieszczeniach kontrola zapachów jest niezbędna. Kilka systemów wykorzystuje węgiel aktywny, który z czasem staje się cyklicznie wymianym elementem.
| Produkt | Model filtra zapachowego | Obecne zalecenia dotyczące wymiany | Obecny koszt referencyjny |
|---|---|---|---|
| GEME Terra 2 | Stała architektura neutralizacji zapachów | Brak planowej wymiany jednorazowych filtrów z węgla aktywnego | 0 USD planowanych kosztów filtra węglowego |
| GEME Pro | Stała architektura neutralizacji zapachów | Brak planowej wymiany jednorazowych filtrów z węgla aktywnego | 0 USD planowanych kosztów filtra węglowego |
| Lomi 3 | Uzupełnienia z węgla aktywnego | Około co 3 miesiące lub 45 cykli | 29,99 USD za jedno uzupełnienie 89,99 USD za zestaw czterech uzupełnień |
| Mill Essential | Filtr z węgla aktywnego | Zazwyczaj co 5–6 miesięcy | 59 USD za sztukę |
| Mill Plus | Filtr z węgla aktywnego | Zazwyczaj co 10–12 miesięcy | 114 USD za sztukę |
| Reencle Prime | Filtr / uzupełnienie z węgla aktywnego | Około co 9–12 miesięcy | 35 USD za filtr 30 USD za uzupełnienie węgla |
| Reencle Gravity / Gravity Pro | Filtr / uzupełnienie z węgla aktywnego | Około co 9–12 miesięcy | 40 USD za filtr 30 USD za uzupełnienie węgla |
Filtr dołączony do nowego urządzenia może obniżyć wydatki w pierwszym roku. Dlatego trzyletni okres posiadania jest zazwyczaj bardziej informatywny niż sam pierwszy rok.
W czym struktura kosztów GEME się różni
Terra 2 i GEME Pro wiążą się z rzeczywistymi kosztami energii elektrycznej, ale unikają jednego z cyklicznych wydatków występujących w kilku konkurencyjnych systemach:
planowej wymiany jednorazowych filtrów zapachowych z węgla aktywnego.
Różnicę konstrukcyjną znajdziesz w Trwałej kontroli zapachów vs jednorazowe filtry węglowe.
5. GEME vs Lomi vs Mill vs Reencle: Co nadal generuje koszty?
GEME Terra 2 / GEME Pro
Główne założenie: ciągłe tlenowe przetwarzanie mikrobiologiczne.
Cykliczne koszty posiadania: energia elektryczna jest głównym przewidywalnym kosztem rutynowej eksploatacji.
- Brak planowej wymiany jednorazowych filtrów z węgla aktywnego.
- Brak obowiązkowej miesięcznej subskrypcji.
- Brak obowiązkowej kwartalnej wkładki mikrobiologicznej.
- Opcjonalne produkty wspierające powinny pozostać w kategorii opcjonalnych, chyba że są faktycznie potrzebne.
Lomi 3
Główne założenie: przetwarzanie żywności w partiach z wykorzystaniem ciepła, przepływu powietrza i mechanicznego przetwarzania.
Cykliczne koszty posiadania: uzupełnienia filtra z węgla aktywnego pozostają częścią konserwacji.
- Uzupełnienia filtra.
- Możliwe są opcje członkostwa.
- Częstotliwość cykli zmienia roczne zużycie energii elektrycznej.
- Opcjonalne produkty nie powinny być automatycznie traktowane jako obowiązkowe.
Mill
Główne założenie: Suszenie i mielenie żywności na mielone produkty spożywcze.
Cykliczne koszty posiadania: wymiana filtra z węgla aktywnego oraz opcjonalne usługi.
- Mill Essential i Mill Plus mają różne harmonogramy wymiany filtrów.
- Opcjonalne programy odbioru/usługi należy wymieniać oddzielnie.
- Zużycie energii elektrycznej jest niższe w porównaniu ilustracyjnym, ale proces jest inny.
Reencle
Główne założenie: ciągłe mikrobiologiczne przetwarzanie odpadów spożywczych.
Cykliczne koszty posiadania: uzupełnienia z węgla aktywnego pozostają częścią normalnej konserwacji.
- Prime i Gravity wykorzystują filtry zamienne dedykowane dla danego produktu.
- Harmonogramy uzupełnień węgla mają znaczenie w perspektywie wielu lat.
- Produkty inicjujące procesy mikrobiologiczne należy klasyfikować według rzeczywistego użytkowania, a nie automatycznie traktować jako subskrypcje.
6. Materiały eksploatacyjne, kapsułki i subskrypcje: Obowiązkowe czy opcjonalne?
Nie należy traktować każdego akcesorium sprzedawanego przez producenta jako obowiązkowego kosztu posiadania.
- Obowiązkowy materiał eksploatacyjny: zwykła eksploatacja z czasem wymaga wymiany.
- Opcjonalny produkt wspierający: przydatny w określonych warunkach, ale nie wymagany według stałego harmonogramu.
- Opcjonalna usługa: funkcja zwiększająca wygodę, która nie determinuje, czy samo urządzenie może działać.
GEME kobold™
Terra 2 i GEME Pro wykorzystują żywy ekosystem mikrobiologiczny kobold™, który ma pozostać aktywny i rozmnażać się wewnątrz komory.
Opcjonalne produkty wspierające procesy mikrobiologiczne nie powinny zatem być traktowane jako obowiązkowa kwartalna wkładka, chyba że konkretna sytuacja posiadania faktycznie ich wymaga.
Lomi
Wymiana filtra z węgla aktywnego w Lomi jest częścią modelu konserwacji. Opcje członkostwa i inne produkty z pakietów należy traktować oddzielnie, w zależności od tego, co faktycznie kupuje klient.
Mill
Filtr węglowy Mill to rutynowy materiał eksploatacyjny sprzętu. Opcjonalne usługi odbioru są oddzielne i nie należy dodawać ich do podstawowego TCO każdego właściciela.
Reencle
Reencle sprzedaje filtry węglowe, uzupełnienia, produkty mikrobiologiczne i akcesoria. Należy uwzględnić opublikowane rutynowe wymiany węgla; pozostałe produkty należy klasyfikować według rzeczywistego użytkowania.
7. Koszt to tylko połowa zagadnienia: Co produkuje urządzenie?
Rzetelne porównanie posiadania powinno uwzględniać, co dzieje się po przetworzeniu żywności przez urządzenie.
| Produkt | Produkty | Typowy kolejny krok | Planowany koszt filtra węglowego? |
|---|---|---|---|
| GEME Terra 2 | Baza kompostowa z ciągłego przetwarzania mikrobiologicznego | Przesiewać; większe, niedokończone kawałki zwrócić do kompostowania; wymieszać w proporcji około 1:8 z czystą ziemią lub, w razie potrzeby, dalej dojrzewać | Nie |
| GEME Pro | Baza kompostowa | Stosować te same zasady przesiewania i użycia ziemi | Nie |
| Lomi 3 | Lomi Earth / przetworzony materiał organiczny | Stosować aktualne wytyczne Lomi dotyczące użycia ziemi lub dalszego przetwarzania | Tak |
| Mill | Food Grounds | Dalsze kompostowanie, zatwierdzone użycie w ogrodzie, odbiór lub inny sposób zagospodarowania | Tak |
| Reencle | Zebrany materiał przetworzony mikrobiologicznie | Stosować wytyczne Reencle dotyczące dojrzewania, przesiewania i sadzenia | Tak |
Najniższy koszt eksploatacji nie zawsze oznacza najlepszą wartość, jeśli system rozwiązuje inny problem niż ten, z którym się mierzysz.
W celu poznania wytycznych GEME dotyczących użycia ziemi zobacz Zaawansowany przewodnik GEME dotyczący stosowania kompostu.
8. Co z kosztami konserwacji i naprawy?
Długoterminowa konserwacja obejmuje więcej niż filtry i prąd.
Potencjalne koszty obejmują:
- rutynowe czyszczenie;
- czyszczenie przewodów powietrznych;
- mechanizmy mieszające;
- wentylatory i silniki;
- elementy eksploatacyjne;
- części zamienne;
- naprawy po gwarancji;
- wysyłkę części;
- przedłużone gwarancje;
- oraz czas poświęcony przez właściciela na konserwację.
Nie ustalaj rocznej kwoty na naprawy
Planowe wydatki na prąd i filtry można oszacować. Przyszłych awarii nie da się przewidzieć. Nieprzewidywalne naprawy powinny pozostać osobnym ryzykiem związanym z posiadaniem urządzenia, zamiast być zamienianym na fikcyjną stałą opłatę roczną.
W celu poznania kompromisów dotyczących Terra 2 zobacz Zalety i wady GEME Terra 2.
9. Jak wygląda trzyletnie posiadanie urządzenia GEME?
Przy zastosowaniu aktualnych cen GEME podanych w tym przewodniku oraz przykładowej stawki za prąd 0,1834 USD/kWh:
GEME Terra 2
Przykładowe trzyletnie koszty bazowe Terra 2: około 1000,23 USD.
Kwota ta nie obejmuje podatku, opcjonalnych akcesoriów, opcjonalnych produktów wspierających biologię ani nieprzewidywalnych napraw po gwarancji.
GEME Pro
Przykładowe trzyletnie koszty bazowe GEME Pro: około 1271,51 USD.
Różnica w stosunku do Terra 2 wynika zarówno z wyższej ceny zakupu, jak i większego dziennego zużycia energii, podczas gdy Pro zwiększa dzienną wydajność przetwarzania z maksymalnie około 2 kg do maksymalnie około 5 kg.
Rzeczywiste zużycie energii przez GEME może się różnić w zależności od rodzaju dostarczanych odpadów i wilgotności otoczenia.
10. Struktura kosztów cyklicznych: GEME vs Lomi vs Mill vs Reencle
| Produkt | Przykładowy koszt prądu | Rutynowy koszt filtrów | Inne uwagi dotyczące kosztów cyklicznych |
|---|---|---|---|
| GEME Terra 2 | ~100,41 USD/rok | 0 USD planowych kosztów filtra z węgla | Brak obowiązkowej subskrypcji; mogą obowiązywać opcjonalne produkty wspierające lub przyszłe usługi |
| GEME Pro | ~123,84 USD/rok | 0 USD planowych kosztów filtra z węgla | Brak obowiązkowej subskrypcji; mogą obowiązywać opcjonalne produkty wspierające lub przyszłe usługi |
| Lomi 3 | ~66,94–73,64 USD/rok przy jednym dziennym cyklu | Aktualny zestaw czterech wkładów: 89,99 USD | Koszt prądu zależy głównie od częstotli cykli; opcje członkostwa różnią się w zależności od pakietu |
| Mill Essential | ~46,86 USD/rok – typowe zużycie energii | 59 USD co 5–6 miesięcy | Opcjonalne usługi mogą zwiększyć koszty |
| Mill Plus | ~46,86 USD/rok przy zastosowaniu aktualnego typowego zużycia energii Mill | 114 USD co 10–12 miesięcy | Opcjonalne usługi i struktura planu mogą wpływać na całkowity koszt |
| Reencle Prime | ~83,68 USD/rok | 30 USD za wkład lub 35 USD za kompletny filtr co 9–12 miesięcy | Inne produkty mikrobiologiczne i akcesoria sprzedawane oddzielnie |
| Reencle Gravity / Pro | ~75,64 USD/rok | 30 USD za wkład lub 40 USD za kompletny filtr co 9–12 miesięcy | Elementy wielokrotnego użytku nie powinny być traktowane jako planowe materiały eksploatacyjne |
Przykładowe koszty prądu obliczono przy stawce 0,1834 USD/kWh. Pierwsze filtry dołączone do konkurencyjnych urządzeń mogą obniżyć wydatki w pierwszym roku. Nie uwzględniono podatków, promocji, wysyłki ani opcjonalnych subskrypcji.
Pozycja kosztowa GEME nie jest deklaracją dotyczącą zużycia prądu
GEME nie zużywa najmniej prądu w każdym porównaniu.
Różnica w kosztach cyklicznych wynika z połączenia:
- braku planowej wymiany jednorazowych filtrów z węgla aktywnego usuwających zapachy;
- braku obowiązkowej miesięcznej subskrypcji;
- braku obowiązkowej kwartalnej wkładki mikrobiologicznej;
- ciągłego przetwarzania mikrobiologicznego;
- oraz określonej ścieżki powrotu do ziemi w ramach Bazy kompostowej.
Dlatego posiadanie urządzenia należy porównywać jako kompletny system, a nie na podstawie jednej wartości zużycia prądu.
11. Który model posiadania jest dla Ciebie odpowiedni?
Wybierz Lomi, jeśli...
- Chcesz kompaktowego urządzenia do recyklingu odpadów spożywczych na blacie.
- Twoim priorytetem jest zmniejszenie objętości i bałaganu związanego z resztkami jedzenia.
- Akceptujesz uwzględnienie wymiany filtrów z węgla aktywnego w modelu posiadania.
Wybierz Mill, jeśli...
- Cenisz przechowywanie suchych resztek jedzenia i rzadkie opróżnianie.
- Wolisz Food Grounds i ekosystem usług Mill.
- Akceptujesz planową wymianę filtrów z węgla oraz opcjonalne wybory usług.
Wybierz Reencle, jeśli...
- Chcesz ciągłego systemu mikrobiologicznego.
- Akceptujesz jego wydajność i proces dojrzewania.
- Akceptujesz okresową wymianę filtrów z węgla aktywnego.
Wybierz GEME Terra 2, jeśli...
- Chcesz ciągłego mikrobiologicznego przetwarzania tlenowego dla gospodarstwa 1–3 osobowego.
- Chcesz wydajności przetwarzania do 2 kg/dobę.
- Wolisz brak planowej wymiany jednorazowych filtrów z węgla aktywnego.
- Nie chcesz obowiązkowej subskrypcji.
- Chcesz określonej ścieżki użycia ziemi w ramach Bazy kompostowej.
Wybierz GEME Pro, jeśli...
- Twoje gospodarstwo jest większe lub wytwarza znacznie więcej odpadów spożywczych.
- Potrzebujesz wydajności przetwarzania do 5 kg/dobę.
- Chcesz tego samego ciągłego modelu mikrobiologicznego z większym zapasem.
- Wolisz tę samą strukturę posiadania bez planowej wymiany filtrów z węgla.
Porównaj koszty po zakupie
Terra 2 i GEME Pro wykorzystują prąd do utrzymania ciągłego tlenowego środowiska mikrobiologicznego, ale normalne posiadanie nie zależy od planowych zakupów jednorazowych filtrów z węgla aktywnego.
12. Najlepsza zasada zakupu: Porównaj trzyletni koszt z zadaniem, które wykonuje urządzenie
Niższa cena zakupu nie gwarantuje niższych kosztów długoterminowych. Najniższe zużycie prądu również nie wskazuje automatycznie najlepszego urządzenia.
Porównaj:
- co urządzenie faktycznie robi z odpadami spożywczymi;
- ile może przetworzyć;
- jak często pracuje;
- jakich filtrów lub materiałów eksploatacyjnych wymaga;
- czy subskrypcje są opcjonalne, czy obowiązkowe;
- jaki produkt wytwarza;
- oraz czy ten produkt odpowiada celom Twojego gospodarstwa.
W szerszym pytaniu dotyczącym wyboru produktu kontynuuj na Najlepszy komposter kuchenny: 5 najlepszych opcji porównanych na rok 2026.
Często zadawane pytania
Ile kosztuje eksploatacja elektrycznego kompostera?
Zależy to od prądu, filtrów zamiennych, obowiązkowych materiałów eksploatacyjnych i wymaganych usług. Przydatne porównanie obejmuje wszystkie rutynowe wydatki związane z posiadaniem, zamiast skupiać się wyłącznie na cenie zakupu.
Który elektryczny komposter ma najniższe cykliczne koszty filtrów?
GEME Terra 2 i GEME Pro nie wymagają planowej wymiany jednorazowych filtrów z węgla aktywnego usuwających zapachy w normalnych warunkach użytkowania, więc ich planowe koszty filtrów z węgla wynoszą 0 USD.
Czy GEME Terra 2 wymaga subskrypcji?
Normalne posiadanie Terra 2 nie wymaga obowiązkowej miesięcznej subskrypcji.
Czy GEME wymaga cyklicznych wkładek mikrobiologicznych?
GEME wykorzystuje utrzymywany żywy ekosystem mikrobiologiczny kobold™, który ma pozostać aktywny i rozmnażać się wewnątrz komory. Opcjonalne produkty wspierające biologię nie powinny być traktowane jako obowiązkowa kwartalna subskrypcja wkładek.
Ile prądu zużywa GEME Terra 2?
Terra 2 ma średnią moc referencyjną wynoszącą około 60 W, moc szczytową 360 W i średnie dzienne zużycie energii wynoszące około 1,5 kWh. Rzeczywiste zużycie może się różnić w zależności od rodzaju dostarczanych odpadów i wilgotności otoczenia.
Ile prądu zużywa GEME Pro?
GEME Pro ma średnią moc referencyjną wynoszącą około 60 W, moc szczytową 500 W i średnie dzienne zużycie energii wynoszące około 1,85 kWh. Rzeczywiste zużycie może się różnić w zależności od rodzaju dostarczanych odpadów i wilgotności otoczenia.
Ile rocznie kosztuje prąd dla Terra 2?
Przy stawce 0,1834 USD/kWh około 1,5 kWh/dobę to około 100,41 USD rocznie.
Ile rocznie kosztuje prąd dla GEME Pro?
Przy stawce 0,1834 USD/kWh około 1,85 kWh/dobę to około 123,84 USD rocznie.
Czy Lomi wymaga wymiany filtrów?
Tak. Aktualne wytyczne Lomi obejmują wymianę filtrów z węgla aktywnego. Kupujący powinni sprawdzić aktualne ceny wkładów i terminy wymiany przed zakupem.
Ile kosztują filtry Lomi?
Aktualne dane użyte w tym porównaniu podają jeden wkład filtra za 29,99 USD i zestaw czterech wkładów za 89,99 USD, z zaleceniem wymiany około co trzy miesiące lub po 45 cyklach.
Ile kosztują filtry Mill?
Aktualne dane użyte tutaj podają filtry Mill Essential po 59 USD za sztukę z typowym żywotem 5–6 miesięcy oraz filtry Mill Plus po 114 USD za sztukę z typowym żywotem 10–12 miesięcy.
Czy Reencle wymaga filtrów zamiennych?
Aktualne modele Reencle wykorzystują filtrację z węgla aktywnego z okresową wymianą lub wytycznymi dotyczącymi uzupełniania węgla.
Ile kosztują filtry Reencle?
Aktualne dane użyte tutaj podają filtr Prime z węgla za 35 USD, filtr Gravity za 40 USD i uzupełnienie węgla za 30 USD, z terminem wymiany wynoszącym około 9–12 miesięcy.
Jaki jest trzyletni koszt GEME Terra 2?
Przy cenie zakupu 699 USD, około 1,5 kWh/dobę i stawce za prąd 0,1834 USD/kWh, przykładowe trzyletnie koszty bazowe wynoszą około 1000,23 USD przed podatkiem, opcjonalnymi produktami i nieoczekiwanymi naprawami.
Jaki jest trzyletni koszt GEME Pro?
Przy cenie zakupu 899,99 USD, około 1,85 kWh/dobę i tej samej przykładowej stawce za prąd, trzyletnie koszty bazowe wynoszą około 1271,51 USD przed podatkiem, opcjonalnymi produktami i nieoczekiwanymi naprawami.
Który elektryczny komposter jest najtańszy w posiadaniu?
Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ cena zakupu, prąd, terminy wymiany filtrów, częstotliwość cykli, wydajność i metoda przetwarzania się różnią. Najpierw potwierdź, że produkty rozwiązują ten sam problem gospodarstwa domowego, a następnie porównaj ich wieloletnie koszty.
Źródła i powiązane przewodniki
Dane produktu, ceny filtrów i wytyczne dotyczące wymiany odzwierciedlone w tym porównaniu powinny zostać ponownie sprawdzone w przypadku zmiany cen lub polityki producenta.
Źródła zewnętrzne i producenta
- EIA USA — Ceny prądu dla gospodarstw domowych
- Lomi — Wkłady do filtrów
- Mill — Zużycie energii
- Mill — Wymiana i koszt filtra z węgla
- Reencle — Specyfikacje modeli
- Reencle — Filtry i akcesoria




Zostaw komentarz
Wszystkie komentarze są moderowane przed opublikowaniem.
Ta strona jest chroniona przez hCaptcha i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu hCaptcha.